Krating Daeng (Red Bull) aneb energický zázrak z Thajska

Věděli jste, že osvěžující nápoj Red Bull, který údajně dává křídla a osvěžuje tělo a mysl, pochází z Thajska?

luis-dominguez-MfFWcAOh-1k-unsplash_1

Historie nápoje Red Bull

Dne 22. října 2022 nás opustil jeho zakladatel Dietrich Mateschitz (†78), který se narodil v Rakousku a pracoval jako obchodní zástupce pro společnost, která prodává zubní pasty. Během svých služebních cest do jihovýchodní Asie objevil energetický nápoj, který mu pomáhal překonávat jet lag (pásovou nemoc, která nastává při cestování do zemí, kde je posun času). Po objevení tohoto kouzelného produktu ho začal importovat do Evropy a změnil Thajský název "Krating Daeng" na zvučnější název "Red Bull". Krating Daeng a stále oblíbenější kratom, který najdete také na našem e-shopu Kratomit.cz, jsou rozdílné produkty, avšak mají podobný název a země původu je v obou případech jihovýchodní Asie. Zakladatel Red Bullu a zakladatel Kratomitu pocházeli z Evropy a díky pracovním i osobním aktivitám byli a jsou vášnivými cestovateli, kteří rádi poznávají cizí kultury, země a produkty, které nám příroda nabízí.

Kde se můžeme se značkou setkat dnes

Dietrich Mateschitz vlastnil společnost z 49 %, dalších 49 % vlastnil jeho obchodní partner, který je z Thajska, a 2 % vnuk od Thajce. Spolčenost prodává své produkty do celého světa a za poslední rok prodali okolo 10 000 000 000 kusů plechovek energetického nápoje Red Bull nebo Krating Daeng. Dietrich Mateschitz investoval mnoho úsilí a financí do podpory sportovních a rozvojových aktivit, které nyní známe pod křídly společnosti Red Bull:

 • Kulturní sponzoring – podpora divadla, muzea, galerií, baletu a tance, podpora
  hudebních událostí, tanečních událostí, kulturních akcí a festivalů
 • Profesní sponzoring – podpora podnikání a profesionálního růstu
 • Ekologický sponzoring – podpora projektů zaměřených na ochranu životního
  prostředí
 • Sportovní sponzoring – podpora sportovců, sportovních kolektivů, sportovních akcí
  a exhibicí
 • Společenský sponzoring – podpora ochrany a opravy památek, vzdělání, rozvoj a
  podpora místní regionální komunity
 • Sociální sponzoring – podpora společenských a občanských organizací
 • Sponzoring médií – podpora programů a relací

 

Mezi největší sportovní eventy, které Red Bull zastupuje jsou odvětví: Formule 1, MotogGP, Motocross, závody na kolech a mnoho dalších.

 

fonsi-fernandez-3XBBLEBasiw-unsplash_1

Zpět do obchodu