Co vše již víme dle výzkumů kratomu?

Jelikož o této rostlině stále nevíme úplně všechno, nevíme, co od ní máme očekávat a co nás může ještě překvapit. Výzkumy ohledně kratomu stále probíhají a my se budeme snažit vám vždy vše zjistit a co nejpodrobněji sdělit. 

Návrh bez názvu-16

Kdo poprvé objevil využití kratomu?

Mitragynin byl poprvé izolován z listů kratomu v roce 1921 Ellen Field, lékařskou chemičkou z University of Edinburgh a jeho struktura byla poprvé charakterizována rentgenovou krystalografií v roce 1964 skupinou vedenou G.A. Jeffrey z University of Pittsburgh. Mezitím na druhé straně Atlantiku zkoumali Joseph Shellard a Arnold Beckett z Chelsea College v Londýně chemické struktury známých a nových alkaloidů u Mitragyna speciosa a dalších druhů Mitragyna od roku 1961 s Ph.D. studenti David Phillipson a Albert Tackie.

Co nám prozradil výzkum u uživatelů? 

Výzkumníci tvrdí, že zjištění podtrhují potřebu výzkumu a regulace, ale ne přímý zákaz prodeje, čili není na kratom zákaz. Jak dopadl celý výzkum?

Výzkum uživatelů

 Zdroj: Johns Hopkins Medicine

  • American Kratom Association (AKA), skupina prosazující spotřebitele, odhaduje, že 10-16 milionů lidí v USA pravidelně kupuje kratom
  • Kratom je tropická rostlina příbuzná kávovníkům a pěstuje se hlavně v jihovýchodní Asii.
  • Obsahuje chemickou látku zvanou mitragynin, alkaloid, který působí na mozkové opiátové receptory a mění náladu.  

Výsledky těchto studií jsou velice zajímavé a překvapivé. Pokud stále nemáte jasno v tom, co je to kratom, neváhejte se dozvědět víceAdéla, Kratomit

Zpět do obchodu