Co vše již víme dle výzkumů kratomu?

Jelikož o této rostlině stále nevíme úplně všechno, nevíme, co od ní máme očekávat a co nás může ještě překvapit. Výzkumy ohledně kratomu stále probíhají a my se budeme snažit vám vždy vše zjistit a co nejpodrobněji sdělit. 

Návrh bez názvu-16

Kdo poprvé objevil využití kratomu?

Mitragynin byl poprvé izolován z listů kratomu v roce 1921 Ellen Field, lékařskou chemičkou z University of Edinburgh a jeho struktura byla poprvé charakterizována rentgenovou krystalografií v roce 1964 skupinou vedenou G.A. Jeffrey z University of Pittsburgh. Mezitím na druhé straně Atlantiku zkoumali Joseph Shellard a Arnold Beckett z Chelsea College v Londýně chemické struktury známých a nových alkaloidů u Mitragyna speciosa a dalších druhů Mitragyna od roku 1961 s Ph.D. studenti David Phillipson a Albert Tackie.

Co nám prozradil výzkum u uživatelů? 

Výzkumníci tvrdí, že zjištění podtrhují potřebu výzkumu a regulace, ale ne přímý zákaz prodeje, čili není na kratom zákaz. Jak dopadl celý výzkum?

Výzkum uživatelů

 Zdroj: Johns Hopkins Medicine

  • American Kratom Association (AKA), skupina prosazující spotřebitele, odhaduje, že 10-16 milionů lidí v USA pravidelně používá kratom tak, že buď jedí jeho mleté ​​listy v jídle nebo si připravují čaj z drcených listů kratomu a jedná se o všelijaké druhy kratomu. 
  • Kratom je tropická rostlina příbuzná kávovníkům a pěstuje se hlavně v jihovýchodní Asii.
  • Obsahuje chemickou látku zvanou mitragynin, alkaloid, který působí na mozkové opiátové receptory a mění náladu. 
  • V Asii, kde je užívání již dlouho rozšířené, ho lidé užívají v malých dávkách jako posilovač energie a nálady, podobně jako na Západě užívají kávu. Používají také větší množství na bolest nebo rekreačně jako pivo a víno.

 

Výsledky těchto studií jsou velice zajímavé a překvapivé. Pokud stále nemáte jasno v tom, co je to kratom, neváhejte se dozvědět víceAdéla, Kratomit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení