Kratom legalita

Mnoho z nás rádo cestuje po světě a mnoho z nás rádo cestuje s kratomem. Často se nás ptáte, zda-li si můžete vzít kratom do zahraničí a zda-li je kratom legální v zemi, do níž zrovna plánujete cestu. Čtěte dále a zjistěte, kam si kratom (všechny druhy kratomu) vzít můžete a kam ne. 

Evropské státy, kde je kratom legální

Tady jsme vám sepsali stručné doporučení, jak je to s legalitou kratomu v nejnavštěvovanějších zemích Evropy:

Rakousko - pro osobní použití není trestné, nedoporučuje se prodávat a distribuovat.

Chorvatsko - pouze pro osobní účely, nedoporučujeme dále distribuovat

Španělsko - plně legální nákup a prodej kratomu.

Maďarsko - plně legální nákup a prodej kratomu.

Francie - je legální používat a vlastnit kratom; prodej kratomu je však považován za obchodování s nedovolenými látkami a je trestným činem.

Nizozemsko - plně legální nákup a prodej kratomu.

Slovensko - ZÁKAZ od 9.12.2021

Finsko - uvedeno jako regulovaná látka. Prodej kratomu je však regulován, protože výrobek lze zakoupit na základě platného lékařského předpisu.

Dánsko - uvedeno jako regulovaná látka. Prodej kratomu je však regulován, protože výrobek lze zakoupit na základě platného lékařského předpisu.

Norsko - uvedeno jako kontrolovaná látka. Prodej kratomu je však regulován, protože výrobek lze zakoupit na základě platného lékařského předpisu.

Německo - kratom je v Německu 100% legální za podmínky, že je výslovně označen a prodáván nikoli k lidské spotřebě, takže pro osobní účely, neprodávat a nedistribuovat.

Evropské státy, kde kratom legální není

Ve zbytku evropských zemí je kratom v současné době legální, kromě níže uvedených zemí:

Spojené království - od roku 2016 byl kratom zařazen mezi zakázané látky, které „vyvolávají psychoaktivní efekty“. Je nezákonné dovážet, vyvážet nebo prodávat kratom. Držení je však legální.

Irsko - v roce 2017 byl kratom zařazen mezi nelegální drogy podle plánu I. Je nezákonné používat, kupovat nebo vlastnit kratom.

Lotyšsko - uvedeno jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, nakupovat nebo vlastnit kratom.

Itálie - od roku 2016 byl kratom zařazen mezi zakázané látky, které „vyvolávají psychoaktivní efekty“. Je nezákonné dovážet, vyvážet nebo prodávat kratom.

Švýcarsko - od roku 2017 byl kratom uveden jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, kupovat nebo vlastnit kratom.

Litva - uvedeno jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, nakupovat nebo vlastnit kratom.

Polsko - uvedeno jako regulovaná látka. Je nezákonné používat, nakupovat nebo vlastnit kratom.

Rumunsko - uvedeno jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, nakupovat nebo vlastnit kratom.

Rusko - uvedeno jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, kupovat nebo vlastnit kratom.

Švédsko - uvedeno jako regulovaná látka. Je nezákonné používat, kupovat nebo vlastnit kratom.

Turecko - uvedeno jako kontrolovaná látka. Je nezákonné používat, kupovat nebo vlastnit kratom.

 

Kratom mimo Evropu doporučujeme koupit až na místě. V USA kratom legální a koupíte ho v každém obchodě, doporučujeme jej tedy zakoupit na místě. Pokud byste i přesto měli kratom již připraven před cestou, můžete jej pořídit právě v našem internetovém obchodě, kde je, podle mnohých, ten nejlepší kratom v ČR, na což jsme náležitě pyšní. 

 

Shrnutí: V zahraničí KRATOM nedistribuujte, neprodávejte, pokud jej vezete s sebou na dovolenou, tak v množství pouze pro osobní potřebu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení