Historie a původ kratomu

Na počátku 20. století si kratom začal získávat oblibu jako suplement mezi dělnickou třídou v jihovýchodní Asii. Často byl používán ve společenském prostředí, například během vesnických oslav nebo po dlouhém dni v práci. Rekreační využití kratomu se nadále šířilo po celé jihovýchodní Asii, přičemž zvláštní oblibu této látky projevovala mladší generace.

 

 

Historie kratomu?

Kratom, také známý jako Mitragyna speciosa, je strom původem z jihovýchodní Asie, který se po staletí používá k rekreačním a energickým účelům. Listy stromu kratomu byly žvýkány nebo uvařeny do čaje místními obyvateli jihovýchodní Asie. Koncem 20. století si kratom získal pozornost v západním světě jako alternativa k tradičním lékům proti bolesti. Mnoho lidí se obrátilo na kratom jako na způsob, jak být v životě úspěšnější, motivovanější a koncetrovanější. Kratom také získával na popularitě jako prostředek na zvýšení energie a soustředění.

 

Zatímco některé země zakázaly kratom kvůli obavám o jeho bezpečnost a regulaci, mnozí zastánci kratomu tvrdí, že látka je bezpečná, pokud je používána zodpovědně a má četné výhody. Jako takový je kratom stále populární mezi lidmi po celém světě a jeho popularita stále roste.

 

Závěrem lze říci, že kratom má bohatou historii a po staletí se používá k mnoha účelům v jihovýchodní Asii. Jeho rostoucí popularita v západním světě jako prostředek na zlepšení nálady zdůrazňuje jeho všestrannost a užitečnost. Jak stále více lidí v západním světě objevuje výhody kratomu, poptávka po kratomu se zvyšuje. To vedlo k obavám o udržitelnost produkce kratomu a jeho samotný dopad na životní prostředí v jihovýchodní Asii. Některé společnosti začaly zavádět udržitelné a etické postupy, aby zajistily, že kratom je vyráběn způsobem, který je jak ekologicky, tak sociálně odpovědný.

 

Výzkum kratomu?

Výzkum potenciálních přínosů kratomu pokračuje a studie ukázaly slibné výsledky v mnoha oblastech běžného i pracovního života.  K plnému pochopení kratomu
a jeho dlouhodobé bezpečnosti je však zapotřebí dalšího výzkumu.

S bohatou historií a rostoucí sledovaností v západním světě bude kratom pravděpodobně i nadále předmětem zájmu a diskuzí v nadcházejících letech.

 

Martin, Kratomit

Zpět do obchodu