Jak správně skladovat kratom, aby měl co nejdelší trvanlivost?

Kratom je organická sloučenina, takže trvanlivost kratomu je cca 3 měsíce. Doba trvanlivosti se dá samozřejmě prodloužit správným skladováním.

Nyní vám napíšeme, jak správně skladovat kratom 

Je důležité si uvědomit, že kratom nebude toxický ani smrtelný, pokud se použije po jednom měsíci. Ale po této době začne kratom stárnout a ztratí hodně ze svých vlastností a magických schopností. Proto se doporučuje skladovat kratom do jednoho měsíce od nákupu nebo dbát na vhodné skladování.

 

Co ovlivňuje životnost Kratomu?

Světlo

Sluneční ultrafialové světlo může neuvěřitelně poškodit lidskou pokožku a totéž platí pro kratom.

Opakované vystavení ultrafialovému záření může rozbít alkaloidy, které jsou obsažené v kratomu. Světlo tedy významně degraduje jeho účinnost.

Teplota

Kratom si nejlépe zachovává své vlastnosti, pokud je skladován na chladném místě a nejvíce mu škodí extrémní výkyvy teplot.

 

Kyslík

Mnoho organických sloučenin reaguje s kyslíkem a kratom se od nich neliší. Když je kratom vystaven kyslíku, oxiduje a ztrácí své účinky.

Kratomu se doporučuje ukládat do uzavíratelných nádob a zamezit přístupu vzduchu.

Jiné pachy

Kratom, stejně jako ostatní bylinky, je náchylný k zachycování silných pachů z okolí.

 

Krátkodobé skladování Kratomu (1-3 měsíce)

Nádoby s vzduchotěsnými uzávěry, které lze snadno otevřít a znovu uzavřít. Také sáčky Ziploc (tyhle máme :-)), které umožňují vytlačit přebytečný vzduch, jsou skvělou možností pro krátkodobé skladování kratomu.

Kam uložit Kratom

Nejlepší místo pro uložení kratomu v krátkodobém horizontu je někde ve tmě, kde se udržují téměř konstantní teploty. Kuchyňská spíž nebo lednice jsou skvělými místy pro uložení kratomu.

 

 

 

Dlouhodobé skladování Kratomu (3-12 měsíců)

Ukládat kratom na dlouhou dobu znamená posunout se na vyšší úroveň. Takže místo použití sáčku na ziploc se dá použít vakuové uzavírací zařízení, které balení kratomu perfektně utěsnění, což zajistí jeho maximální trvanlivost.

Kratom se dá také zamrazit, tím se udrží v tmavém a velmi teplotně stabilním prostředí.

Ideální varianta uskladnění kratomu je vložení vakuově zapečetěných sáčků s kratomem do mrazáku.

Před otevřením sáčku zmrazeného kratomu je vhodné nechat jej ohřát na pokojovou teplotu a až poté jej otevřít!

Obecně se nedoporučuje uchovávat kratom déle než 12 měsíců, protože i dobře uložený kratom se může začít kvalitativně zhoršovat.

Jevy, jako je plíseň, vybledlé barvy a ztráta vůně, naznačují, že kratom již není čerstvý a vykazuje známky zhoršení, a tím se snižují jeho magické a úžasné schopnosti.

 

 

 

Zpět do obchodu