Iránský šafrán

Šafrán nejvyšší kvality je nejvyšší kvalitou šafránu, jaký můžete ve světě nakoupit. Vyznačuje se jednotnou tmavě červenou barvou a nejdelšími tyčinkami, kterých je v každém květu pouze 3 kusy.

Náš šafrán pochází ze severovýchodního Iránu a dostává se na stoly spotřebitelů přes burzu v Teheránu.

Sklizeň probíhá na podzim, obvykle v říjnu nebo listopadu a po staletí se šafrán považuje za nejdražší koření světa. Na 1kg koření je potřeba 90 až 120 tisíc květů šafránu setého, latinsky Crocus Sativus. Z nich je poté opatrně vytrháno 270 až 360 tisíc tyčinek a ty se podle kvality a délky dělí do pěti kategorií, z nichž Premium super negin je ten nejcennější.

Užití šafránu je široké od ochucování různých druhů masa, přes barvení rýže, rizota a těstovin. Používá se i v koktejlech, výrobě cukrovinek, do čaje a jiných nápojů.

Jsou mu připisované léčebné účinky, zlepšení nálady a harmonizaci těla i duše.

Hlavně však v kuchyni navozuje při přípravě jídel pocit vyjímečnosti a neopakovatelného zážitku.

Lze jej použít v malém množství jen volně nasypaný na maso nebo pro větší obarvovací a smyslový účinek jej můžete rozdrtit v hmoždíři.

Skladovat v temnu a suchu.

Věříme, že si nenecháte ujít tento mimořádný zážitek a objednáte na našem e-shopu už jen zkušební vzorek. Jsme přesvědčeni, že po vyzkoušení se budete rádi k tomuto koření vracet a dopřávat si ještě větších gurmánských zážitků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení