Kratom účinky

Možná jste už slyšeli o kratomu, ale co je kratom? Kratom je tropický strom (Mitragyna speciosa) původem z jihovýchodní Asie. Listy obsahují sloučeniny, které mohou mít psychotropní účinky (změnu mysli). Asi se ptáte, jaké má kratom účinky. Mezi hlavními účinky můžeme zařadit například zvýšenou energii, zvyšuje libido, kratom může také snižovat bolest a výrazně zvyšuje kreativitu. Kratom zkušenosti podle studií ukazují, že 9/10 uživatelů jsou nad míru spokojeni právě s užíváním kratomu.

Pokud se zaměříme na kratom dávkování tak optimální dávka kratomu by byla v rozmezí 1 až 5 g. Jestli vás kratom zaujal a máte zájem tak je nejjednodušší zadat do vyhledávače „kratom prodej“ a vyjede vám nespočet stránek, které kratom nabízí, např. stránka Kratomit.cz.

kratom ucinky_3

Jak užívat kratom?

Listy se obvykle žvýkají, připravuje se z nich čaj nebo se drtí na prášek. Kratom šňupání může být také jedním z méně obvyklých způsobu konzumace kratomz. Nízké dávky mají za následek stimulační účinky, ale se zvyšující se dávkou dochází k sedativním účinkům. Mitragyna speciosa(kratom), tropický strom používaný ke zlepšení pracovního výkonu a k odolnosti vůči velkému horku.

Podle několika publikovaných studií patří mezi hlavní důvody konzumace kratomu zlepšení sexuální výkonnosti a vytrvalosti, ale také společenské a rekreační využití pro pocit štěstí a euforie; používá se také pro lékařské účely jako lék proti bolesti a při léčbě průjmu, horečky, cukrovky a hypertenze. Tato rostlina si však v posledních letech získala větší oblibu mezi mladými lidmi. Listy nebo výtažky z nich se používají k hojení ran a jako lokální anestetikum.

V Thajsku lze kratomův strom většinou nalézt na jihu země a lze jej snadno získat v čajovnách a používá se jako náhražka alkoholu a opia. Kratom může být smíchán s jinými psychoaktivními látkami , jako je kofein a kodein .

Dva typy kratomů lze identifikovat na základě barvy žilky listu, která může být zelená nebo červená. Místní obvykle preferují červenou žilku, charakteristickou hořkostí a delším působením. Čerstvé listy, v dávce běžně 10 až 30 čerstvých listů denně, se většinou užívají žvýkané spolknuté jako prášek, ale lze je také sušit ke kouření nebo použít k přípravě čaje.

Jak se kratom používá dnes?

Kratom se původně používal hlavně pro svou léčivou hodnotu při léčbě mírných zdravotních problémů, jmenovitě horečky, průjmu, cukrovky, bolesti, jako obklad na rány a ke snížení námahy a únavy fyzické práce; stal se však také známým a používaným k potlačení abstinenčních příznaků opiátů vzhledem k jeho cenové dostupnosti a dostupnosti. V posledních letech začali mladí spotřebitelé používat čaj kratom jako základ pro koktejl známý jako „4 × 100“, který se skládal z čaje kratom, sirupu proti kašli, coca-coly a kostek ledu.

Při nízkých dávkách vyvolává kratom euforické účinky srovnatelné s kokou. Ve vyšších dávkách kratom vyvolává účinky podobné opioidům. Nástup účinků obvykle začíná během pěti až deseti minut a trvá dvě až pět hodin. Některé neoficiální zprávy popisují zvýšenou pracovní kapacitu, bdělost, upovídanost, družnost, zvýšenou sexuální touhu , pozitivní náladu a euforii po konzumaci kratomu.

Zpět do obchodu