Kde roste kratom?

Rostliny Kratom (Mitragyna speciosa) jsou ve skutečnosti stromy, občas dorůstající výšky až 100 stop. Pocházejí z tropických oblastí jihovýchodní Asie a jako takové je trochu obtížné je pěstovat v netropických klimatech. Je to však možné za daných podmínek, které strom kratom potřebuje. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více informací o kratomu, jako je péče a tipy na pěstování! 

Borneo_kratomit

Víte o kratomu vše důležité?

Kratom je tropický strom, který může ve svém přirozeném prostředí dorůstat velké výšky. V chladnějším podnebí je třeba ho chránit před chladem, což znamená, že ho pravděpodobně bude třeba pěstovat v nádobě. To mu zabrání dosáhnout plné výšky, což je pravděpodobně dobře, pokud nemáte místo pro velmi velký strom. Rostlina kratom je známá svými listy, které se používají k výrobě různých produktů. Mezi tyto produkty patří kratom prášek. Kratomový prášek se vyrábí rozemletím kratomových listů na jemný prášek. Kratomové kapsle se vyrábějí plněním kapslí kratomovým práškem. 

Pěstování kratomu: co vše je potřeba? 

Rostliny kratom jsou velice obtížné množit. Mohou být zahájeny ze semen nebo řízků a obě mají relativně nízkou úspěšnost. Semena musí být velmi čerstvá, a i tak by měla být vysazena ve velké skupině, aby se zvýšila šance na získání i jediné životaschopné sazenice. Řízky jsou také obtížné, protože se často stávají obětí plísní nebo dokonce nikdy nevyrostou kořeny.

Postup pěstování kratomu:

  • Každý jednotlivý řízek umístěte do důkladně navlhčeného květináče plného rašeliny nebo pěstebního média.

 

  • Zavřete jej do plastového sáčku, chraňte jej před přímým slunečním zářením, dokud se nezačnou objevovat kořeny. 

 

  • Poté sáček občas otevřete, aby si rostlina zvykla na nižší vlhkost, případně sáček vyjměte a přesuňte na sluneční světlo. 

Dále potřebuje bohatou, velmi úrodnou půdu s dostatkem dusíku. Na rozdíl od většiny rostlin, u kterých zjistíte, že pěkně začínají růst, kratom nepotřebuje prakticky žádnou drenáž. Je velmi citlivý na sucho a ve většině případech ho nesmíte zalít až příliš. 

Kde roste kratom: země kratomu 

Pokud se zajímáte o kratom a jste jeho sběrateli, jistě jste si již někdy zjistili, odkud kratom pochází, kde roste a kde všude můžete najít kratomové plantáže. Pokud ne, rádi vám vše povíme. Kratom, jak se již píše výše, pochází z jihovýchodní Asie. Nejčastěji se pěstuje v Thajsku a Indonésii - konkrétně ostrov Borneo a Bali. Dle těchto ostrovů se i jmenují jednotlivé názvy neboli kratom Borneo a kratom Bali. V těchto zemích můžete na kratom narazit na mnoha místech. Plantáže se většinou vyskytují v opuštěnějších oblastech přírody. Pokud jste vášnivými sběrateli kratomu a zajímá vás, kde koupit nejlepší kratom původem z Bornea či Bali, prozradíme vám, o jaké e-shopy se jedná! 

Prodej kratomu

Kratom lze samozřejmě koupit na mnoha e-shopech v celé ČR.  Máte-li zájem o kvalitní sběratelský kousek, zde je top e-shop s kratomem

 

  1. kratomit.cz - Na Kratomitu můžete najít kvalitní kratom různých druhů až z daleké Indonésie.

 

Zaujal vás tento článek o pěstování kratomu natolik, že si kratom zkusíte vypěstovat sami u sebe doma? To je skvělý nápad! Máte-li zájem o jakýkoliv druh kratomu, navštivte kategorii kratom prášek na našem e-shopu. 

 

Adéla, Kratomit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení